Shiritsu Araiso Koutougakkou Seitokai Shikkoubu

22. května 2014 v 19:19 | TsuchiKim |  recenze

Původní (celý) název: Shiritsu Araiso Koutougakkou Seitokai Shikkoubu
Kanji: 私立荒磯高等学校生徒会執行部
Autor mangy: Kazuya Minekura
Režisér: Shinji Satoh
Rok vydání: 2002
Počet dílů: 2 OVA
Žárn: sportovní, školní, komedie
Stáhni: zdeV prvním díle se seznámíme se školou Araiso, která je soukromou střední školou. Dříve bývala čistě chlapeckou, ale to se změnilo. Díky tomu, že to bývala chlapecká škola, tak to tam bývalo dost drsné a kvůli tomu se musel zřídit Výkonný výbor studentské rady, který dohlíží na pořádek. Ústřední roli tam mají Kubota Makoto a Tokitou Minoru. Během prvního dílu probíhá turnaj míčových her. Jelikož do Výboru se dostanou jen ti nej, tak samozřejmě všici chtějí, aby se ti dva účastnili právě jejich skupiny. Turnaj by pokračoval v klidu, kdyby se skupinka výtržníků nerozhodla pomstít. Během basketu zranili, koho mohli, jen aby je tam dostali a mohli porazit. Jejich pomsta se otočila proti nim a nakonec na tom byli biti oni sami.
Ve druhém díle se setkáme se skupinou duchů, které se pokusí "vymítit". Opět úspěšně.

Z celého Araisa jsem měla dost rozporuplné pocity. Díly trvající klasických 25 minut nebyly o ničem. Aspoň mě to tam přišlo. Kresba sice staršího rázu, ale pěkná. Také opening a ending se mi líbili. Další věc, která stojí za zmínku: ti dva, které jsem výše zmiňovala si tam po celou tu domu pak pěkně hrají, že lehce fušují do shounen-ai. A i přestože tomuto žánru jsem příznivě nakloněna, nelíbilo se mi to. Jednalo se sice, jen o tu srandu, která mezi klukama bývá, ale i tak.
I přestože Araiso nezavrhnuju, pokud máte naplánovaná i jiná anime, doporučuju je přesunou v žebříčku nahoru a Araiso si ponechat spíš na nudná nedělní odpoledne.
Dávám tomu 4 body z 10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama