O dívce, která přeskočila časem

15. května 2014 v 22:40 | TsuchiKim |  recenze

Originální název: Toki o kakeru shoujo
Kanji: 時をかける少女
Autor mangy: Yasutaka Tsutsui, Gaku Tsugano (kresba)
Režisér: Mamoru Hosoda
Studio: Madhouse
Rok vydání: 2006
Žánr: sci-fi, romantické, ze současnoti, školní
Počet dílů: film
Stáhni: zde


Film O dívce, která skákala časem, mě zaujal hned. Takže jsem nezaváhala a ihned stáhla (co si budeme namlouvat, nemám peníze na to, abych si všechno, co chci vidět, kupovala). Nelitovala jsem těch cca 140 minut.
Příběh vypráví o obyčejné, celkem ztřeštěné dívce, která chodí do školy, obvykle pozdě a odpoledne si jde s kamarády zahrát basebal. Podle svých slov je takové štísko, ale ten den se jí nevedlo. Nejdřív zkažená písemka, pak zapálila hrnec s tempurou, spadl na ní obtloustlý klučina, rozsypala dotazníky a nakonec sjela na kole pod vlak. Ne, nestala se duchem, nebo tak něco. Zpět k těm dotazníkům. Když je rozsypávala, dotkla se přitom takového divného oříšku. A získala možnost skákat v čase. Jak zjistila právě, když se koukala strojvedoucímu do očí. Vrátila se kousek zpět v čase a pod vlakem vůbec neskončila.
Nejdříve to vůbec nechápala, ale potom zjistila, jak se to dá ovládat. A taky toho využívala. Vrátila se zpět v čase a celý ten nešťastný den si prožila znovu. Teď už bez problémů. Ale tak snadné to nebylo a tím, že se ona bavila, jinému ublížila. Když to zjistila, tak se to pokusila zčásti napravit, ale však to znáte. Napáchala tím ještě víc škody. Naštěstí se mohla vrátit a zkusit to znovu.
Jak to pokračuje dál, to vám už říct nemůžu, bych moc spoilerovala.

Co bych na tom vypíchla, tak je pěkný hudební podklad, který tomu dodával tu správnou atmosféru. Místy to sice bylo trochu komplikované, ale mělo to spád a napětí. Od cca druhé poloviny jsem se od toho nemohla odtrhnout a to, i přestože kresba se mi až tolik nelíbila. Je to z našeho prostředí, takže jsem si to snadno představila, jak se to může stát mě, nebo mé kamarádce a nechyběla tomu ani ta trocha romantiky. Vlastně mě to celkově strašně uklidnilo. Co bych krom kresby vytkla je trochu zmatený konec, který nedává úplně smysl.
Pokud chcete něco na lehké zamyšlení, ale zároveň na odreagování, bude to přesně pro vás.
Dávám tomu 9 bodů z 10.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama