Předsevzetí už si nedávám

21. ledna 2013 v 18:30 | TsuchiKim |  co se jinam nevešlo
Blíží se pomalu konec ledna, a proto je ideální doba na napsání článku o předsevzetí. Proč? Ale no tak, vždyť je to jasné. První dva až tři týdny jsou lidé nadopovaní novým rokem a plni elánu zhubnout, přestat kouřit, víc se učit a tak dále a tak dále.


Schválně, jestlipak jste si dali nějaké to předsevzetí?
Já už to nedělám. Jednak když chci s něčím začít, není přeci potřeba čekat na toho 1. 1. 201X. Možná máme lepší pocit, ale o to kratší dobu nám to většinou vydrží. A no za druhé, já nemívám moc silnou vůli v dodržování čehokoliv. A slovíčko "musím" nemám zrovna v lásce. Mnohem raději používám "měla bych", a pak to často i splním.

Proto se moje předsevzetí "začnu se víc učit, a budu se více věnovat blogu, a začnu zase trénovat,..." stávají poměrně zbytečnými. Jelikož si už ve chvíli, kdy mě to napadne, uvědomuji, že to stejnak nebudu dodržovat. Dřív jsem alespoň měla snahu si to nějak omlouvat, jako třeba, že mě bolí noha, že za chvíli už na to půjdu a bla bla bla. Dnes už jsem smířená s tím, že se nezměním a z ničeho nic nezačnu běhat maraton, ani se učit, i když vím, že zítra mám zkoušku. Je to smutné, ale pravdivé.

Mám proto pro vás radu. Nedávejte si předsevzetí, o kterém si uvědomujete, že ho nebudete dodržovat. Vždyť přeci taky neslibujete něco, co nesplníte. A cokoliv chcete, začněte na tom pracovat hned. Nemusíte čekat na prvního první. A navíc, druhý den už zase nadšení může být ochlazeno a tak můžete mít dobrý pocit, že jste pro to něco dělali alespoň jeden den. (teď poruším všechny zákony vytrvalosti)

Zhlédli jste nějaký film, který vás nabudil cvičit? Sesedněte ze židle a udělejte si dvacet sklapovaček. Druhý den už se vám do toho nechce? Nenuťte se. Nebo se znovu podívejte na ten film. Pokud se vám podaří znovu zažehnout ten pocit. Máte vyhráno. Je třetí den, sychravo, všechno vás bolí. Vzpomeňte si znovu na ten pocit. Podařilo se? Výborně. Nepodařilo se a stále se vám nechce? Nevadí, chytnete se zase příště.

Plánujete se učit? Máte písemku až za tři dny? Nevadí. Učte se teď. S přibývajícími dny se vám bude chtít míň a míň. Pak si to jen přečtete a bude to mnohem snazší, než když se snažíte ládovat honem nějaké info do sebe těšně před hodinou a neviděli jste ho, ani když jste si to psali.

Máte v plánu skočit padákem? Radši si to rezervujte hned, nebo pak budete shledávat, že "nemáte" místo v diáři.

Ovšem všeho s mírou. Pokud si uvědomujete, že to je činnost, která by vám mohla ublížit. Nebo na ní potřebujete čistou hlavu. Počkejte s tím do druhého dne.

Ať (ne)půjdete do čehokoliv, máte mojí podporu.
Hodně štěstí do nového roku ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana-janishka jana-janishka | Web | 24. ledna 2013 v 15:31 | Reagovat

Ahoj,dáš mi prosím hlas pro jana-janishka?
Tady: karinka28.blog.cz/1301/soutez-o-sperk-kdo-se-stane-vitezem
Předem mockrát děkuju a hlas ti klidně oplatím!
A promiň za reklamu!
PS:Máš pěkný blog!

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 31. ledna 2013 v 13:21 | Reagovat

Dobrá myšlenka,já si myslím,že předsevzetí...je takové,že prostě nemá cenu čekat na prvního první. Já si předsevzetí nedávám(a nikdy jsem to taky nedělala),protože se mi do toho prostě nechtělo a za druhé mě nic 1.ledna prostě nenapadlo :-D . To jsem celá já :-D  ale je to dobrá myšlenka-předsevzetí.Někomu to možná pomůže,mě ale ne. Tak tobě(ještě opožděněji :D ) vše nejlepší do nového roku!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama