Příště stěhuju se na severní pól

26. prosince 2012 v 14:12 | TsuchiKim |  téma týdne
Když sny se vytrácejí a naděje uvadá...


V hlavě se mi ironicky ozývá: "Štědrý večer, 3x hurá. No to zase bude."
Ne, nejsem odpůrce Vánoc, nebo jsem alespoň nebývala. Přemýšlím, když jsem začala tak trochu hořknout. Na úrodu dárků si stěžovat rozhodně nemůžu, z větší části jsem dostala, co jsem si přála. A ten zbytek byl moc pěkný. Rodinná pohoda u stromečku. Sledování pohádek. Ale přesto, když se podívám na celý ten den, nejsem spokojená. A vím, co za to může!

Každoročně mám jen jedno přání. SNÍH. Copak je to tak moc? Když chci ten zatracenej sníh? Letos napadlo 23.! Všude bylo bílo, no prostě nádhera. Ale večer muselo krucipísek pršet. A ráno, když jsem rozhrnula záclonu, jen malé zbytečky se ještě držely.
Hej, ty tam nahoře. Není fér dát jedné malé mladé holce takovou naději, a pak jí jí zase vzít!

Nemůžu si stěžovat. Vlastně ani nemám pořádně právo si stěžovat. Půlka světa je na tom mnohem hůř. Ale rok co rok se mi tohle děje a ze mě se pomalu stává "zatrpklá stará panna". Bojím se, kdy přeteče ten pohár a já budu Štědrý den proklínat a odsuzovat a pomyslně ho strávím v kruhu alkoholiků (i když tak daleko nemíním zajít).

Když si tak čtu po sobě ten "článek", začínám si nadávat do depresivní éé kozy. Co se stalo s mým pozitivním přístupem a optimismem? Kam jsem jen založila své růžové brýle? Je mi jasné, že i příští rok budu s nadějí vyhlížet to třpytivé bílé štěstí, které tentokrát snad spadne.

A všem, co tento článek otevřeli se moc omlouvám, za své stěžování, ale tu sněžnou frustraci jsem si prostě někde potřebovala vybít. A lepší přece do článku, který si málokdo přečte než nějakým horším způsobem, to uznejte ;-)

A teď ještě jedna písnička, kterou sice všude hrají a i když nejsem podpůrce masového přehrávání jakýchkoliv oblíbených hitů, plně vystihuje mojí náladu.

Užívejte si a smějte se, když už s tím já mám problém :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 26. prosince 2012 v 15:02 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že ledovce tají a Země se otepluje, tak s tím snížkem to valně nevidím, ale ono to není samo od sebe. Volat nahoru je marné. Moje známá si taky nepřeje nic jiného, než trochu sněhu a mě to přijde milé.

2 Rin Bai Bear Rin Bai Bear | Web | 28. prosince 2012 v 15:24 | Reagovat

Tak to my jsme měli skoro stejný. Až na to, že od 23. do 24. snežilo  celý den. Takže jsem byla ráda, že to zůstalo na mé narozky ^^.. Jinak pršet nám začalo teprve včera -.-".. A dneska nám, už i slunko svití takže to vypadá, jako-by mělo nastat jaro. Nevím jestli to bylo jen v mé hlavě, ale slyšela jsem už zpívat i ptáky.. ._. Já myslela ze na ne je jeste brzo..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama