Death Note

2. prosince 2009 v 19:17 | TsuchiKim |  recenze

Název Japonsky: デスノート
Název anglicky: Death Note
Název Česky:
Zápisník smrti
Počet epizod:
37
Žánr:
Záhadný, detektivní, temný, fantasy, bishounen
Kde na to kouknout: tu jest

Death Note, nejspíš ho všichni znáte, ale v krátkosti o něm:

Středoškolský student Light (můžete se setkat i s verzí Raito, ale správný přepis je Light) Yagami jednoho dne najde Zápisník smrti. Když zjistí, že opravdu funguje, začne zabíjet zločince co celém světě. Nic však není tak jednoduché jak se zdá. Nejenže vlastník zápisníku musí znát jméno a tvář toho, jehož chce zabít, Kiru (=Light) hledá také světoznámý detektiv L. Tomu se poměrně přesně podaří určit, kde se Kira nachází a pátrání může naplno vypuknout.

L si vypíše seznam podezřelých lidí a nechá je sledovat. Tak Light narazí na první, ne příliš těžkou překážku v podobě agenta Raye Penbra. Dá se říct, že jeho druhou překážkou je Naomi Misora, sboubenka Raye Penbra. Ta spávně uhodne, že Kira nemusí zabíjet jen pomocí infarktu, jak si všichni myslí, ale může určit i jinou smrt. Ale díky své chytrosti se mu podaří zjistit její pravé jméno a poslat ji na jistou smrt dřív, než to stačí říct L-ovi.

Později se Light s L-em setká a ten ho přizve k pomoci v pátrání. Light tak pátrá sám po sobě a po druhém Kirovi, který se objeví. Druhý Kira je Misa Amane. Má o proti Lightovi jednu obrovskou výhodu, je sice hlopoučká (aspoň mi to tak přijde), ale má oči boha smrti. To znamená, že vidí jméno a čas, který mu na tomto světě zbývá, každého člověka na kterého se podívá. Light toho využije, když se náhodou setkají s Ryuzakim (=L, používá dvě přezdívky - Ryuga a Ryuzaki), ovšem dřív než se jí na něj stačí zeptat, je Misa chycena a uvězněna v podezření, že je druhý Kira. Light toho využije a vymyslí složitý plán na Ryuzakiho zabití.
Povede se mu ho uskutečnit? Kdo to viděl, tak ví, kdo ne, ať se na to podívá

Co si myslím?
Je to něco, co mě zaujalo už od prvního dílu. A po jeho zkouknutí i během toho se můžete rozdělit na 2 skupiny (uctívače Kiri a fanoušky L). Také to nechci spoilerovat, ale velký zlom nastane kolem 26. dílu. Já sama z něj mám smutný pocit, ale dokoukala jsem to dál.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maka Maka | Web | 4. prosince 2009 v 22:55 | Reagovat

ne nevadilo a můžež to okopčit i bez klikajdy je mi to fuk a nechtěla bys býti SB???

3 Maka Maka | Web | 4. prosince 2009 v 23:22 | Reagovat

a pošlu dálší várku když budeš chtít

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama